0
Jūsų krepšelis

Įdomu – Šviesos stalas

Populiariausi produktai

Medinė delionė
Original price was: €32.00.Current price is: €23.50. Su PVM

medine delione
Original price was: €28.00.Current price is: €19.50. Su PVM
5.00 out of 5

Medinės raidės
6.00 Su PVM
4.00 out of 5

Pirstuku musis
Original price was: €80.00.Current price is: €55.00. Su PVM
5.00 out of 5

Kaladėlių mūšis
Original price was: €45.00.Current price is: €35.00.
5.00 out of 5

Šviesos stalas – kuo jis svarbus, kai kalbame apie vaiko lavinimą ir ugdymą?

Vaikas- centrinė pasaulio figūra

Vaiko lavinimas ir ugdymas? Ar girdėjot, kad vaikas sudarytas iš šimto? Vaikas turi šimtą kalbų, šimtą rankų, šimtą minčių, šimtą būdų galvoti, žaisti ir kalbėti,  šimtą būdų girdėti, žavėtis ir mylėti, šimtą džiaugsmų dainuoti ir suprasti, šimtą pasaulių atrasti, šimtą pasaulių išrasti, šimtą pasaulių įsivaizduoti. Vaikas turi šimtą kalbų –  rašė italų pedagogas Loris Malaguzzi, Reggio Emilia pedagogikos ir  filosofijos įkūrėjas.

Vaiko ugdymas ir lavinimas

Pagrindiniai Reggio Emilia filosofijos principai tokie, jog vaikas yra centre. Kiekvienas vaikas yra unikalus ir atviras, trokšta žinių, yra smalsus, nori bendrauti ir pažinti. Jis mokosi turėti ir pagrįsti savo nuomonę, kritiškai mąstyti, bei sukurti ryšį su kitais žmonėmis ir bendrauti. Todėl Reggio Emilia teigia, kad vaiko ugdymas ir lavinimas orientuojamas į kiekvieną vaiką, susijusį su kitais vaikais, šeima, pedagogais, bendruomėne ir mokykla. Vaikas turi šimtą kalbų – tai šimtas būdų save išreikšti, per meną, muziką, šokį, konstravimą, rašymą, kalbėjimą, dainavimą, dramą ir t.

Vaiko mokymosi aplinka

Kitas svarbus Regio Emilia principas – aplinka, kurioje vaikas yra turi būti jauki ir leisti jam įgyvendinti savo idėjas ir sumanymus. Aplinka vaikui tarsi trečiasis pedagogas, o ugdymo priemonės yra lavinančios kūrybinį mąstymą. Unikali ugdymo priemonė, kurią naudojant ugdymas plėtojasi per pojūčius yra  šviesos stalas. Stalo skleidžiama  šviesa sukuria ypatingą įspūdį, paryškina vaizdą. Šilta ir ryški šviesa traukia ne tik vaikus bet ir suaugusius. Šviesos stalas ugdo vaiko kūrybiškumą. Prie jų daromi darbeliai tokie kuriuos galima atlikti ir ant paprasto paviršiaus, tačiau vaikams čia daug smagiau ir naudingiau – spalvos atrodo gerokai sodresnės ir patiriama daugiau pojūčių ir  netikėtumų.

Vaiko pasaulis spalvotas ir žaismingas

Šviesos stalas Žemas medinukas Ugdymo procese
Šviesos pagalba objektai yra išryškinami.

Vaiko lavinimas ir ugdymas sudėtingas procesas, tačiau turint tinkamas priemones, jį galima supaprastinti. Paprasta kompozicija iš spalvotų geometrinių figūrų ant apšviesto paviršiaus atrodo daug ryškesnė, o ant šviesos stalo sudėlioti kankorėžiai ar džiovinti lapai sukuria tikrą rudens pasaką. Tiesiai ant stalo galima kurti pasitelkus smėlį ir piešti guašu. Raidelių ar skaičių mokymasis bus smagesnis šviečiant įvairioms stalo spalvoms. Tai puiki priemonė vaikams žaisti kartu, bendrauti, tobulėti, vaidinti ir t.t .

Šviesos stalas labai puiki priemonė. Prie šviesos stalo vaikai gali žaisti grupelėmis ir taip tobulėti kartu. Tai priemonė kuri leidžia vaikams parodyti jų vidinį pasaulį ir taip leisti suaugusiems juos geriau pažinti ir suprasti. Dėl šių savybių ji tinka psichologiniams ir terapiniams tikslams bei užsiėmimams.

Šviesos stalas ugdo įvairias vaiko kompetencijas:

  • Lavinama vaizduotė, kūrybiškumas
  • Sukuria teigiamas emocijas
  • Formuojami komunikaciniai įgūdžiai, bendravimą ir bendradarbiavimą su kitais.
  • Daiktai ant šviesos stalo sustiprina įspūdį
  • Skatina vaiko aktyvumą, savarankiškumą.
  • Skiriamas dėmesys detalėms
  • Lavinamas vaiko intelektas, fantazija, žingeidumas
  • Lavinama smulkioji motorika